Sportif Faaliyetler

2010 Yılında kurduğumuz derneğimizin tüzüğünde de yer alan “ Yoksul ve korunmaya muhtaç çocukları spora yönlendirerek topluma kazandırmak ve tüm spor branşlarında yarışmalara katılmak, yardıma muhtaç ve maddi sıkıntı çeken çocuklarımızın eğitimlerine yardımcı olmak ve onlara rehberlik yaparak doğru yönlendirmek” amaçlarımız çerçevesinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yaptığımız tüm projelerde çizgimizi bozmadan belirlediğimiz plan çerçevesinde büyüyerek yolumuza devam etmekteyiz.

hentbol

Devlet Planlama Teşkilatı Sosyal Destek Programına (SODES) ve İç İşleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne yaptığımız sosyal projelerle bölge halkına büyük hizmetler yapmaktayız. İlimizde yaşayan dezavantajlı ailelerin özellikle kız çocuklarının topluma kazandırılması konusunda projelere ağırlık vermekteyiz. Bölgemizde kız çocuklarının okumalarına destek olup, eğitimlerini götürebildikleri en son noktaya  kadar devam edebilmeleri için her türlü çabayı göstermekteyiz.

Yapmış olduğumuz çalışmalarla birçok dezavantajlı kızımızın hayatında umut ışığı olmayı başardık.

14

Çocuklarımıza ve annelerine yönelik; küçük yaşlarda evlenme, çocuk istismarı, kadına şiddet, kuşak çatışması, sınav kaygısı vb. konuların yer aldığı seminerler düzenledik.Böylece hem annelerin hem de kızlarımızın daha bilinçli bireyler olarak toplumun her kademesinde görev almalarına destek olduk.

Dezavantajlı kızlarımızdan oluşturduğumuz bayan hentbol takımı ile il ve ülke genelinde birçok başarıya imza attık. Bayan hentbol takımımızın bölgesel lig ve 2.ligde şampiyon olduktan sonra 1.lige yükselmesi ile öğrencilerimize çıkardığımız sporcu lisansı sayesinde. üniversite sınavında Beden Eğitimi Öğretmenliğini tercih eden kızlarımız sınav puanlarına ek olarak ligde oynadıkları için 85 puan daha aldılar. Böylece birçok kızımız üniversiteye yerleşip öğretmen olma imkânı kazandı.

13

Derneğimiz çatısı altında faaliyet gösteren kulübümüzün her kademesinden Milli Takım kamplarına sporcu gönderdik. Bu kızlarımızdan 7 kızımız Milli Takım forması giyme şerefine ulaştı. Milli Takımda oynayan sporcularımız üniversitede devletten karşılıksız burs alma imkânına sahip oldular. Bu kızlar aldıkları parayla ev ekonomisine destek sağladılar.

Dernek olarak eğitim ve sporun dışında sosyo-ekonomik durumu kötü olan ailelere maddi ve manevi yardım sağlıyoruz. Ramazan aylarında hayırseverlerden topladığımız yardım paketlerinin ihtiyaç sahibi ailelere ulaşması için büyük çaba göstermekteyiz. Sporcularımıza imkânlarımız ölçüsünde harçlık vererek maddi destek sağlıyoruz.