DEMİR KIZLARIMIZA MAŞALLAH

        2022-2023 Sezonu Türkiye Deplasmanlı Hentbol Kadınlar 1.liginde mücadele eden başarılı temsilcimiz Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü bu hafta evinde oynadığı Samsun müsabakasını 36-29 yenerek namağlup yoluna devam ediyor

Ülkemizde yaşanan büyük afetten nedeniyle lige verilen uzun aradan sonra ilk defa seyircisi önüne çıkan Demir Kızlarımız aynı inanç ve azimle oynayarak hak ettiği bir galibiyete imza attı. Konuyla ilgili özel bir açıklamada bulunan Kulüp Başkanı aynı zamanda takım Baş antrenörü İsmail BAYRAKTAR;

Ligde Yolumuza Devam Etme Kararı Aldık

Öncelikle yaşadığımız büyük afetlerden dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Yaşandığımız üzücü afetlerden dolayı Federasyonumuz takımımıza tüm hakları saklı kalmak şartıyla ligden çekilme hakkı verdi. Sporcularımızla oturup tüm bunları değerlendirdik. Ne olursa olsun herşeye rağmen yolumuza devam etme kararı aldık.  İnandığımız yolda emin adımlarla ilerlemek ve hedefimize ulaşmak istiyoruz.

Kırşehir ve Sivas Maçları Çok Önemli

Ligin ikinci yarısının ilk maçında Trabzon’u yendikten sonra bu hafta da Samsun temsilcisini 36-29 yenerek yolumuza namağlup olarak devam ediyoruz. Şu an ligde bir maçımız eksik olmasına rağmen 18 Puanla ikinci durumdayız. Bu hafta sonu 26.03.2023 Pazar günü Kırşehir deplasmanında oynayacağımız Kırşehir Belediye müsabakasını da kazanarak kendi evimizde oynayacağımız Sivas maçına moralli çıkmak istiyoruz. Sivas Belediyesi bizim için liderlik maçı olacağının farkındayız. Onun için bu müsabakaya özel hazırlanarak kazanıp Play-off’lara lider olarak gitmeği hedefliyoruz.

Elazığ Bu Çocuklarla Ne Kadar Gurur Duysa Az

Şu an Türkiye Hentbol Deplasmanlı Kadınlar 1.Liginde 20 takım mücadele ediyor. Bu takımlardan 13 tanesi belli bir bütçeleri olan kurum takımı diğer kalanlar da kendi illerinde firmalar tarafından desteklenen takımlardan oluşuyor.  Samsun temsilcisi ilimizin en lüks otellerinden birinde konaklamasının yanında büyük Mercedes otobüsle ilimize geldiler.  Biz geçen hafta antrenmanlarımızı yağışlardan dolayı ıslanan sporcularımız olduğu için iptal etmek zorunda kaldık. Çünkü bizim sporcularımızın il içi bir servisi olmadığı için evlerinden yürüyerek antrenmana geliyorlar. Yine bu çocuklarımız maddi sıkıntılarımız olduğu için KYK veya çok düşük bütçeli yerlerde kalarak mücadelesine devam ediyorlar. Daha sayamadığımız bir sürü imkânsızlığa rağmen şu an Türkiye’de yenilmeyen iki takımdan biri olma unvanına sahip ve Süper ligin en büyük adayı olarak gösteriliyor. Onun İçin BU ÇOCUKLARLA NE KADAR GURUR DUYSANIZ AZ GELİR. Diyorum.

 

 

İsim
E-mail
e-posta adresiniz gizli kalacaktır
Mesaj